Fatih Direksiyon Dersi Özel

31.05.2020
225

Fatih Direksiyon Dersi Özel

Fatih direksiyon dersi özel tercihi son yıllarda daha fazla tercih ediliyor. Her ne kadar direksiyon eğitimi için uzun yıllardır ilk akla gelen sürücü kursları olsa da sürücü kurslarında verilen eğitimler gün geçtikçe yetersiz kalıyor. Bunun pek çok nedeni var.

İlk olarak sürücü belgesi almak isteyenleri sayısı her geçen gün artıyor. Artık özellikle yaş şartını sağlayan herkes bir an önce ehliyet almak istiyor ve bu da sürücü kurslarında büyük bir yoğunluğa neden oluyor. Kursiyer sayısının fazla, eğitmen sayısının fazla olması kurslarda yığılmaya, kursiyerlerin direksiyon dersi için çok az zaman bulmalarına neden oluyor.

İkinci olarak sürücü kursları sınava odaklanıyor. Bu yüzden de bazı temel bilgileri kısa sürede vererek adaylarını sınav gününe hazırlıyor. Bu süre zarfında eğitimler, trafiğe kapalı ortamda veriliyor. Bu yüzden de araç yoğunluğu olmuyor. Fakat aktif trafik, özellikle de İstanbul trafiği çok yoğun. Bu yüzden acemi şoförlerin kendilerini geliştirmek için zaman bulabilecekleri bir yer kesinlikle değil.

Fatih Direksiyon Dersi Özel Sırasında En Sık Yapılan Hatalar

Sürücü kurslarındaki eğitimlerin yetersiz kalması sonucu çoğu kişi birebir eğitim almayı tercih ediyor. Çünkü birebir direksiyon derslerinde kişinin hataları daha net tespit edilebiliyor, daha rahat düzeltme şansı oluyor ve kişi daha iyi gözlemleniyor. Fakat Fatih direksiyon dersi özel tercihi yaparken son derece seçici olmak, olabildiğince dikkatli olmak gerekiyor.

Direksiyon dersi almak sadece teknik bilgilerle donatılmak değildir. Çünkü teknik bilgiler, iyi sürücü olmanın ve başarılı sürücü olmanın sadece bir kısmını oluşturuyor. En az teknik bilgiler kadar kişinin psikolojik olarak da kendini hazır hissetmesi gerekiyor. Bunun sağlanması için de direksiyon eğitmenine büyük görev düşüyor.

Gözlemlerimize göre direksiyon eğitimi alanların zorlanmalarının en büyük nedeni, stres ve korku. Stres, hayatın her alanında hata yapmayı tetikliyor. Aynı durum araç kullanımında da geçerli. Öncelikle başarının bir numaralı düşmanının stres olduğunu unutmayın. Stresinizi azalttığınızda sürücü koltuğuna çok daha kolay oturduğunuzu göreceksiniz. Kendinizi ikna edin. Mesela etrafınızdaki araç kullanan kişilere bakın. Milyonlarca insanın araç kullanabildiğini, vızır vızır trafikte aktığını göreceksiniz. Bu kadar kişi yapabiliyorsa siz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Kendinizi buna ikna ettiğinizde stresinizi minimuma indirmiş olursunuz.

Kendinize güvenmeniz çok önemli. Eğer yapabileceğinize inanmazsanız en iyi direksiyon eğitmenlerinden de ders alsanız araba kullanamazsınız. Bu yüzden kendinize güvenmeli, araba kullanmanın imkânsız olmadığını, bu araçların insanların kullanması için üretildiklerini düşünmeniz gerekiyor. Kendinizi bu şekilde çok daha rahat hissettiğinizi göreceksiniz.

Bir diğer detay, aşırı güven. Trafikte hiçbir zaman kendinize aşırı güvenmemelisiniz. Çünkü bütün kontrol sizde değildir. Siz olabildiğince dikkatli olsanız, bütün önlemlerinizi alsanız da diğer sürücülerin hareketleri güvenlikte çok önemli. Üstelik en küçük bir hata, telafisi imkânsız sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden kendinizi yapabileceğinize ikna etseniz de aşırı güvenmemelisiniz. Aşırı güven, sadece yeni sürücülerin değil, yılların şoförlerinin de en büyük zaafıdır.

İşin Uzmanlarından Fatih Direksiyon Dersi Özel

Fatih direksiyon dersi özel eğitimler sırasında direksiyon eğitmenlerinin uyarılarını, sözlerini, hareketlerini can kulağıyla dinlemelisiniz. Gözünüz yolda, el ve ayaklarınız araç hakimiyetinde, kulaklarınız da eğitmende olmalıdır. Sizi hangi konularda uyardıklarını, hangi noktalarınızı taktir ettiklerini, neleri daha iyi yapmanızı istediklerinizi aklınızda tutun. O konularda daha dikkatli olmaya çalışın.

Kursumuzda özel direksiyon eğitimlerimiz tamamen alanında uzman, deneyimli, tecrübeli, işinde uzman, pedagoji sahibi eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. İsteğe göre bayan eğitmen seçeneğimiz de vardır. İsterseniz otomatik vites ve manuel vites için farklı farklı dersler de alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.