Otomatik Vites Direksiyon Dersi Fiyatları

04.06.2020
232

Otomatik Vites Direksiyon Dersi Fiyatları

Otomatik vites direksiyon dersi fiyatları, bir otomatik vites araca sahip olup sürücülüğünü geliştirmek isteyenlerin en çok merak ettikleri arasındadır. İstanbul, ülkemizin en kalabalık, en yoğun şehirlerinden birisi. İnsan yoğunluğu beraberinde trafik yoğunluğunu da getiriyor ve insanlar her gün zamanların büyük kısmını trafikte geçiriyor. Her ne kadar toplu ulaşım yaygın olsa da kişisel araç, daima olmazsa olmazlardan oluyor.

Yıllardır piyasada manuel şanzımana, yani manuel vitese sahip araçlar ağırlıkta. Fakat teknoloji geliştikçe otomatik vitesli araçların sayısı artmaya başladı. Hatta son dönemin gözdesi elektrikli araçlar tamamen otomatik vites ile üretilir oldu. Zaman içinde manuel vitesle araç üretiminin tamamen kalkacağını da öngörebiliriz.

Otomatik vitesli araçlar manuel vitesli araçlara nazaran çok daha kolay kullanılabiliyor. Özellikle şehir içi trafiğinde ve İstanbul gibi yoğun trafikte çok daha fazla avantaj sağlıyor. Bu yüzden de gün geçtikçe daha fazla rağbet görüyor. Yine de çoğu kişi manuel araç kullanmaya alışkın oldukları için otomatik viteste zorlanabiliyorlar. Sıfırdan öğrenmek isteyenler için otomatik vitesli araçları kullanmak daha kolay gelse de eğitmen bulma sorunu karşımıza çıkıyor.

Sürücü kursları genel olarak hala manuel vitesli araçlar kullanıyor. Dolayısıyla eğitmenleri de manuel vites alanında uzman kişiler. Bu yüzden de otomatik vites direksiyon dersi almak isteyenlerin seçenekleri biraz daha az.

Otomatik Vites Araç Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otomatik vites direksiyon dersi fiyatları konusunda çeşitli belirleyiciler var. Bu yüzden standart bir ücretlendirme ile karşılaşamıyorsunuz. Bu eğitimi oldukça uyguna veren yerler var. Fakat öncelikle otomatik vitesli araç kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususları belirtmekte fayda var:

  • Aracınızı hareket ettirebilmek için ilk olarak D moduna almanız gerekiyor. Ayağınız frendeyken el frenini indirmeli ve aracınızı çalıştırmalısınız. Vites, D noktasına geldikten sonra aracınız hareket edebilir.
  • Aracınız hareket halindeyken ve D modundayken vitesi asla R veya P moduna getirmeyin. Eğer değişiklik yapmak istiyorsanız önce aracınızı yavaşlatın daha sonra R veya P modlarını devreye alın.
  • Aracınızı park ettikten sonra el frenini çekin ve ardından vitesi P moduna getirin.

Elbette araç sürmek sadece viteslerden ibaret değil. Trafiğe çıkabilmek ve güvende kalabilmek için koltuk ayarı, aynaların ayarı, oturuş pozisyonu, araca ve çevreye hâkim olma, olası sorunları önceden tahmin etme, hızlı karar verebilme gibi pek çok detay bulunuyor. Bu yüzden kişinin hele ki İstanbul trafiğine kesinlikle iyi bir eğitmen eşliğinde çıkarak araç kullanmayı öğrenmesi gerekiyor.

Bayan Eğitmenden Otomatik Vites Direksiyon Dersi Fiyatları

Otomatik vites direksiyon dersi fiyatları konusunda en uygun ücretlerle karşılaşacağınız ve tamamen işin uzmanlarından oluşan bir ekip var. İstanbul Sürüş Akademisi bu alanda uzun süredir hizmet veriyor. Akademide tamamen alanında uzman, yasa ve yönetmeliklere hâkim eğitmenler bulunuyor. Dolayısıyla başvuru yaptığınızda ve eğitim almaya karar verdiğinizde sizi en iyi şekilde hazırlıyorlar.

Otomatik vites tercihi özellikle bayanlarda daha fazla oluyor. Bunun nedeni, otomatik vites araçları kullanmanın biraz daha kolay olması. Fakat bayanların sorunu da bayan eğitmenler bulamamak oluyor. Bayan direksiyon eğitmeni yanında kendilerini daha rahat hissedeceklerini veya bayan bir eğitmenin kendilerini daha iyi anlayacağını düşünüyorlar. Bu yüzden de direksiyon eğitmeni tercihini bayan hocadan yana yapabiliyorlar. Eğer siz de bu yönde düşünüyorsanız akademinin bay, bayan hoca alternatifi bulunuyor. Kendilerine bayan eğitmen istediğinizi belirttiğinizde uygun eğitmenlerini sizin için tahsis ediyorlar. Durumunuza göre eğitim alanlarından başlayarak zamanla trafikte aktif olacak bulunmanıza yardımcı oluyorlar. Saat başı uygun fiyat veriyorlar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.