İstanbul Fatih Özel Direksiyon Dersi

22.11.2020
121

Hayatımız içerisinde oldukça büyük öneme sahip olan araç kullanma belirli sınavlara tabi tutulduktan ve sınavları başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra mümkün olmaktadır. Hem yazılı ehliyet sınavını hem de uygulamalı direksiyon sınavını başarılı bir şekilde tamamlamak ehliyet sahibi olmak için esas olan kurallardır.

Birçok birey araç kullanmaya ilk kez kayıt oldukları ehliyet kurslarındaki uygulamalı derslerde başlamaktadırlar. Bu da bireylerin öğrenme becerilerine göre farklılık göstermek ile birlikte araç kullanma sürelerini ortaya koymaktadır. Yazılı sınavı geçtikten sonra uygulamalı direksiyon sınavını da geçtikten hemen sonra bireyler ehliyetlerine sahip olmaktadırlar.

İstanbul fatih özel direksiyon dersi

Araç kullanmak için ehliyete sahip olmak tabiki de yeterli olmamaktadır. Ehliyete sahip birçok birey ehliyetli araç kullanma kurslarına başvuru yapmaktadırlar. Özellikle şehir içi trafiğinde pratikliğe sahip olmak isteyen bireyler direksiyon dersi almak isterler. İstanbul fatih özel direksiyon dersi uygulamalarına dahil olarak araç kullanma konusunda oldukça olumlu bir yol kat edebilir ve pratikliğe sahip olabilirsiniz. İstanbul fatih özel direksiyon dersi eğitimleri günlük 2 saat olarak yapılmaktadır. Fatih Özel Direksiyon Dersi için daha detaylı bilgi için telefonlardan bize ulaşarak tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

Şehir içinde akan trafik içerisinde gerçekleşen eğitimler her ders gününde farklı alanlarda yapılmaktadır. Dersi veren hocanız eğitim konusunda size doğru yönlendirmeler yaparak araç kullanma konusunda pratiklik sağlamanız için çalışmaktadır. Araç kullanma koltuğuna oturduğunuz andan sonra trafik dersi başlamaktadır ve büyük önem teşkil etmektedir.

Dur kalk teknikleri, vites geçişleri yönlendirmeleri, rampada arabayı kaldırma teknikleri, durak dönüşü, ada ve çember dönüşü teknikleri ve ayna nasıl ayarlanır teknikleri ile direksiyon dersi hocası eğitim verdiği bireye araç kullanma hususunda önem taşıyan tüm detayları ayrıntılı bir şekilde anlatmakta ve uygulama yaptırmaktadır. Bunun devamında TEM ve E5 dersi verilerek araç kullanma ve yol güzergâhları konusunda pratiklik sağlanmaya çalışılmaktadır. Hız limitleri, trafik işaretlerinin anlamları gibi diğer önemli tüm hususlarda da direksiyon hocası detaylı eğitim vermektedir.

Fatih Özel Direksiyon Dersi için araç kullanma, trafik kuralları, trafik işaretleri ve yol güzergâhları ile ilgili tüm detayları uzman eğitimciler tarafından öğrenerek kendi başınıza araç kullanabilme kapasitesine sahip olabilirsiniz. İsterseniz kendi aracınız ya da eğitim veren kursa ait araçlardan birisi ile eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Ve otomatik vites ya da manuel vites gibi farklı özelliklere sahip araçlardan herhangi birisini seçerek eğitim almanız mümkündür.

Kısa zaman dilimlerinde trafik kuralları ve araç kullanmaya ait bilmeniz gereken her detayı en iyi şekilde öğrenerek trafiğe çıkmanız hem özgüveninizi arttıracak hem de hata yapma payınızı çok aza indirerek trafikte ne kendinize ne de bir başkasına zarar verme şansınızı çok daha aza indirecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.