Fatih Otomatik Direksiyon

31.05.2020
226

Fatih Otomatik Direksiyon

Fatih otomatik direksiyon dersi gün geçtikçe daha fazla aranan bir özelliktir. Bunun pek çok nedeni var. Öncelikle uzun yıllardır hakimiyet manuel vitesli araçlardayken otomatik vitesli araçların sayısı hızla artıyor. Pek çok marka yeni araçlarını tamamen otomatik vitesle üretiyor. Giderek manuel vitesin tamamen ortadan kalacağını da öngörebiliriz.

Otomatik vitesli araçlar özellikle şehir içinde, İstanbul gibi yoğun trafiğin olduğu yerlerde daha kolay sürüş imkânı sağlıyor. Sürücüleri sürekli vites kullarıyla uğraşmak zorunda bırakmıyor. Buna bağlı olarak araçlar daha az yıpranıyor ve yakıt tüketimi daha da düşüyor. Bu yüzden de otomatik direksiyonlu araçlar ve otomatik direksiyon dersleri yoğun ilgi görüyor. Kursumuzda eğitmenlerimiz her gün onlarca kişiye araç kullanmayı öğretiyor.

Otomatik vites direksiyon dersi, daha önce manuel araç kullanan kişiler tarafından, ilk defa araç kullanmaya başlayacak olanlar tarafından ve daha önce ehliyetini almış; fakat yıllar içinde araç kullanmadığı için unutmuş kişiler tarafından tercih ediliyor. Eğitmenlerimiz sürücülerimizin durumuna göre plan program hazırlayarak en kısa sürede, en başarılı biçimde akan trafikte araç kullanabilecek hale gelmenize yardımcı oluyorlar.

Fatih Otomatik Direksiyon Dersi ile Öğrenecekleriniz

Kursumuz tarafından sağlanacak olan Fatih otomatik direksiyon eğitimleri ile alacağınız çok şey vardır. Başlıca öğreneceklerinizi şöyle sıralayabiliriz:

 • Eğitimlerimiz ile aracınızı tanıyacak ve sürmeye başlamadan evvel yapılması gereken hazırlıkları öğreneceksiniz.
 • Aracınızı sürebilmek için gerekli bilgileri alacak, iyi bir sürüş alışkanlığı kazanacaksınız.
 • Aracınızı sürerken hangi trafik kurallarına, nasıl riayet etmeniz gerektiğini öğreneceksiniz.
 • Trafik işaret ve levhalarına uyarak trafik güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olmayı öğreneceksiniz.
 • Değişik yol durumlarına ve hava durumlarına göre güvenli araç sürüşünü öğreneceksiniz.
 • Araçlarınızdaki aylarını nerede nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.
 • Araçlarınızla ger gitmeyi, yokuşta kalkmayı, park etmeyi, park alanlarından çıkmayı öğreneceksiniz.
 • Kavşak kurallarını ve kavşak kurallarına riayet etmeyi öğreneceksiniz.
 • Ara ve ana yollarda geçiş hakkının kimde olduğunu öğreneceksiniz.
 • Trafik kurallarına göre araçlardaki sinyalleri, dörtlü sinyalleri nasıl ve hangi durumlarda kullanmanız gerektiğini öğreneceksiniz.
 • Farların ayarlanmasını ve hangi durumlarda kullanılması gerektiğini öğreneceksiniz.
 • Trafik kurallarına göre şerit değiştirmenin nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.
 • Yoğun trafiğe girildiğinde ve virajlara girildiğinde nasıl hareket edilmesi gerektiğini öğreneceksiniz.
 • Araç geçme ve bir araç geçerken sizin nasıl davranmanız gerektiğini öğreneceksiniz.
 • Konvoy halinde, şehirlerarası yollarda araç kullanma tekniklerini ve usullerini öğreneceksiniz.
 • Gece gündüz trafik kurallarına uygun araç kullanmayı öğreneceksiniz.
 • Aracınızın fren yapma şekillerini, fren mesafelerini, hangi durumlarda, nasıl fren yapmanız gerektiğini öğreneceksiniz.

Fatih Otomatik Direksiyon Ders Detayları

İstanbul Sürüş Akademisi olarak Fatih otomatik direksiyon eğitimi konusunda uzun yıllardır çözüm geliştiriyoruz. Tamamı alanında uzman eğitmenlerimiz ile bir plan dahilinde çalışıyor, ders programlarımızı kursiyerlerimize göre ayarlıyoruz. Bütün derslerimizde A’dan Z’ye araç kullanmanın detaylarını aktardığımız aşamaları, sizin durumunuza göre yavaşlatıyor veya hızlandırıyoruz.

Derslerimiz ilk olarak aracınızı tanımayla başlar. Panellerin tanıtımı, pedalların tanıtımı, görevleri, ayarlarının nasıl yapılacağı teorik olarak anlatılır ve ardından uygulamaya geçilir.

Düz zemin üzerinde dur-kalklar yapılarak U dönüşleri tanıtılır. Otomatik vitesli araçlarda vitesler daha kolay olmakla birlikte hangi kademenin hangi durumlarda kullanılacağı ve geçişlerin nasıl yapılması gerektiği önce durur vaziyette, daha sonra hareket halinde gösterilir. Uygulattırılır.

Derslerimiz ilk olarak trafiğe kapalı veya yoğunluğun çok az olduğu alanlarda başlar. Yavaş yavaş çevreyolu, otoban, şehir içi yollar, ara sokaklar gibi araç kullanabileceğiniz her yerde sürüş deneyimi yaşatılır. Her gün bir öncekinin tekrarı ile bir kademe ileriye taşınır. En sonunda tek başınıza, dilediğiniz yerde araç kullanır hale gelmeniz sağlanır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.