Fatih Motor Direksiyon

31.05.2020
219

Fatih Motor Direksiyon

Fatih motor direksiyon eğitimlerimiz hobi olarak, iş hayatı için ya da profesyonel yarışçı olmak isteyenler içindir. Biliyoruz ki motor, bir tutkudur. Yaşı, cinsiyeti, mesleği fark etmeksizin hemen herkesin içinde motor sürmek bir tutku olarak bulunur. Kimleri bunu gerçeğe dönüştürme imkânı bulurken kimileri hep hayal olarak içlerinde tutarlar. Bizler yıllardır uzman eğitimcilerimizle birlikte motorları ile yollara çıkmak isteyenlerin ve bunu uygulamaya geçirmek isteyenlerin yardımcı oluyoruz. Fatih’in her neresinde bulunursanız bulunun tarafımıza ulaşabilir, motor direksiyon eğitimlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Motor direksiyon eğitimlerimiz iki yönlüdür. Birisi teorik diğeri pratik. Teorin eğitimde hem kursiyerlerimizin araçlarını tanımlarını hem de trafikte nasıl hareket etmeleri gerektiği, nelere dikkat etmeleri gerektiği, nelerle karşılaşabilecekleri ve bütün bunların üstesinden nasıl gelebilecekleri anlatılır. Pratikte ise güvenli şekilde motor kullanabilmeleri sağlanır.

Öncelikle motor direksiyon eğitimi almak isteyenlerin şunu bilmesi gerekir ki, motor sürmek diğer giç bir araca benzemez. Güvenliğe çok daha fazla dikkat etmek, çok daha dikkatli olmak gerekir. Çünkü en ufak bir yanlış hareket savrulmanıza, sürüklenmenize, dengenizi kaybederek düşmenize neden olabilir. Bu yüzden güvenliğe, güvenlik önlemlerine dört tekerlekli araçlardan çok daha fazla dikkat etmek gerekir.

Fatih Motor Direksiyon Eğitimi Detayları

Fatih motor direksiyon eğitimi derslerimizi bir plan dahilinde veriyoruz. Başlangıç eğitimlerimizde sürücülerimize öncelikle motorun tekniğini, motosikletin tanıtımını yapıyoruz. Dengede kalabilmeyi, pratik ve güvenli sürüş tekniklerini öğretiyor, yavaş gitme becerilerinin gelişmesini sağlıyoruz.

Ardından sürücünün şehrin trafik koşullarında güvenli ve pratik sürüş becerilerini kazanmasını sağlıyor, virajlarda ve eğimli yollarda iniş çıkış sırasında dikkat edilmesi gerekenleri öğretiyoruz. Gereken sürüş tekniklerinin edinilmesini sağlıyoruz.

İlk iki aşamadan sonra ileri sürüş tekniklerine sıra gelir. Bu noktaya geline bilmesi için önceki kademe derslerinin alınmış ve başarı gösterilmiş olması şarttır. Bu noktada eğitimler daha güçlü motorlarla verilir. Sürücülerin her türlü hava ve yol koşulunda tecrübe kazanmalarını sağlarız. Beklenmedik her türlü şartlarda karşılaşabilecekleri durumlar hakkında tecrübe etmelerini sağlarız. Bir takış üstün sürüş tekniklerinin eğitimlerini veririz. Bütün bunlar ışığında motor direksiyon derslerimizde sürücülerimizin alacakları eğitim ve kazanacaklarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Motosikletle tanışma, Isınma,
 • Sessiz seyir, denge,
 • Motosikleti çalıştırma, ilk 1 metre,
 • Motoru stop etme. Mola. İlk Fren,
 • Duruş, bakış, denge çalışması,
 • Vites değişimi,
 • Viraj-Dönüş çalışması,
 • Genel tekrarlar,
 • Alıştırma,
 • 8 çalışması,
 • Keskin dönüşler,
 • Düşük hızda manevra,
 • Kombine fren çalışması,
 • Slalom,
 • Kurs sonu değerlendirmesi.

Bayanlara Özel Fatih Motor Direksiyon Kursu

Fatih motor direksiyon eğitimlerimiz ilk defa motosiklet ile karşılaşanlara da kendini geliştirmek isteyenlere de açıktır. Teorik ve pratik derslerimiz tamamen kursiyerlerimizin durumuna ve ihtiyaçlarına göre şekillenir. Teknik bilgiler, güvenli sürüş teknikleri, riskleri algılamalar, trafik bilgileri, motorsiklet ekipmanlarının tanınması, ilk yarım faaliyetleri gibi detaylardan oluşmaktadır. Dolayısıyla sürücülerimiz, kursun sonunda her yönüyle motorlarına hâkim, trafiğe hâkim ve olası basit arızlarda sorunu çözme becerilerine sahip olmaktadırlar.

Piyasada karşılaşılabilecek motorlar oldukça çeşitlidir. Manuel, otomatik, yarı otomatik motorlar 100 cc, 125cc, 150 cc gibi güç seçeneklerinde olabilmektedir. Motorların gücü arttıkça donanımları artmakta, daha fazla güç gerektirmekte, bu yüzden de eğitimlerinde daha detaya inilmektedir. Fakat en temel beceriler kazanıldıktan sonra sürücüler, hemen hepsini kısa bir deneme süresinden sonra kullanabilmektedirler.

Motor direksiyon eğitimlerimiz bayan kullanıcılar için de açıktır. Bayan kursiyerlerimiz isterlerse bayan direksiyon eğitmeni tercihinde de bulunabilirler. Eğitimlerini bayan direksiyon hocalarımız kontrolünde gerçekleştirebilirler. Hizmetlerimizde ücretlendirme saatlik olmakta, en uygun direksiyon ücretleri sağlanmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.