Beykoz Trafikte Direksiyon Dersi

22.11.2020
133

Ticari ya da özel araç kullanımı için gerekli olan belge sürücü belgesidir. Bu belgeyi hak etmek için hem yazılı hem uygulamalı sınavı başarı ile tamamlamak gerekir. Yazılı sınav için kayıt olduğunuz sürücü kursu ile temasta bulunup oradaki eğitimlere katılmanız gerekmektedir. Uygulama sınavı içinde araç ile trafik eğitimi almanız gerekir. Beykoz trafikte direksiyon dersi de bu amaçla oluşturulmuş özel eğitim aracıdır. Sertifikalı özel hocalar sayesinde bu eğitimi almanız mümkündür.

Direksiyon eğitiminde nelere dikkat etmek gerekir?

Direksiyon eğitimi almak için, konusunda uzman, sadece araç kullanmayı değil, trafiği de öğretebilen kişilerle çalışmak atacağınız en önemli adımdır. Beykoz trafikte direksiyon dersi size sertifikalı ve işinin uzmanı olan eğitmenler eşliğinde eğitim hizmeti sunmaktadır. Direksiyon eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamak için akan trafikte en az 2 saatlik uygulamalı ders almanız gerekmektedir.

Araç kullanımında pratiklik sağlamak amacıyla eğitim güzergâhının günlük periyotlar ile değiştirilmesi gerekmektedir. Bu size farklı tecrübeler kazandıracak önemli bir detaydır. Günlük eğitim güzergâhının da detaylı olarak haritalandırılıp size sunulması aldığınız eğitimin pekişmesi açısından önemlidir. Kursumuz, bu imkânları eksiksiz bir biçimde sunabilecek yeterliliktedir.

Direksiyona dair diğer eğitimler nelerdir?

Sürücü adaylarının en zorladığı konulardan biri, akan trafikte araç kullanmaktır. Dur kalk yapmak, vites geçişleri, hafif fren yapmak, sokaklardan dönüş, u dönüşü, kavşak dönüşü, yokuşta araba kullanmak gibi durumlar sürücüler için sıkıntı vericidir. Ancak bu hususla alakalı trafiğe dair bilgi ve eğitimi eksiksiz olan kişiler araç kullanırken daha az zorlanırlar. Bu bilgiler tecrübe ile kazanılır. Bu sebeple yeteri kadar direksiyon dersi almak önemlidir. Ayna kullanımı bile araç kullanırken önemlidir.

Dikiz aynasını ve yan aynaları etkin kullanmak aracın uzaklığını anlamanız ve tedbirinizi ona göre almanız açısından önem arz etmektedir. Araç kullanmada önemli eğitimlerden biri de araç park eğitimidir. Burada direksiyon hâkimiyeti ile park etme arasında doğru bir orantı vardır. Araçlara olan mesafeyi doğru ayarladıktan sonra direksiyon sayesinde tek hamlede ve doğru park gerçekleştirmek mümkündür. Pek tabii her aşamada olduğu gibi park etmek de eğitim ve tecrübe ile öğrenilir.

            Beykoz trafikte direksiyon dersi kursumuz size bütün bu eğitimleri teorik ve pratik olarak öğretir. Kursumuzda ister kendi aracınızla ister bizim araçlarımız ile eğitim gerçekleştirerek direksiyon eğitiminizi alabilir, araç sürmenin keyfini rahat rahat sürebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.